Wiadomości Telewizji KTK – 13.12.2022

W programie:

– Niskoemisyjny transport publiczny – to temat konferencji zorganizowanej w ostatnią środę w kętrzyńskim ratuszu. Po spotkaniu odbyła się prezentacja pierwszego elektrycznego autobusu dostarczonego do Kętrzyna w ramach projektu realizowanego przez Urząd Miasta.

– Stało się to, co przewidywano od trzech lat i to, o czym od trzech lat mówimy także na naszej antenie. Tyle trwa bowiem walka przed sądami miasta Kętrzyn z przedszkolami niepublicznymi. Te żądają od Kętrzyna ponad 23 mln złotych za zaniżone dotacje wypłacane w latach 2009-2016. Pierwszy wyrok już zapadł, kolejny spodziewany jest w styczniu. W specjalnie wydanym oświadczeniu poinformował o tym burmistrz Kętrzyna, który powiedział także o możliwych konsekwencjach dla budżetu. Oświadczenie prezentujemy w całości.

– „Ratujemy Zabytki z Zofią Licharewą – zdążyć przed szabrownikami” – to tytuł projektu realizowanego przez Towarzystwo Miłośników Kętrzyna. W ostatni czwartek w muzeum odbyło się wydarzenie wieńczące zadanie finansowane przez miasto Kętrzyn.

– W Szkole Podstawowej nr 3 wręczono nagrody i wyróżnienia za „eko wiersz”. Dzieci układały rymy do tematu „woda”. Pierwsze miejsce zdobyła „Złota rybka”.

– Do Szkoły Podstawowej nr 4 w Kętrzynie przyjechał prezent potężnych rozmiarów opasany czerwoną wstęgą. Niespodzianka będzie wykorzystywana do nauki i do gier.