Wiadomości Telewizji KTK – 8.11.2022

W programie:

– iMieszkaniec – to nowoczesne narzędzie komunikacji między Spółdzielnią Mieszkaniową „Pionier”, a mieszkańcami osiedli. Z telefonu lub komputera z dowolnego miejsca możemy zgłosić na przykład usterkę i monitorować postępy w jej naprawianiu.

– Czy na granicy z Obwodem Kaliningradzkim czeka nas powtórka kryzysu migracyjnego z granicy polsko-białoruskiej? Według władz bezpośredniego zagrożenia nie ma, ale w obliczu informacji o otwarciu nieba nad Kaliningradem dla lotów m.in. z Turcji i Syrii, rząd podjął decyzję o budowie tymczasowej zapory na cały odcinku granicy Polski z Rosją.

– W kętrzyńskim zamku pojawił się bohater spod Wiednia. Mowa o Fryderyku von der Groeben, a raczej jego chorągwi nagrobnej, która właśnie wróciła po konserwacji. Ten unikatowy zabytek uratowała przed zniszczeniem Zofia Licharewa, pierwsza kustosz muzeum.

– 11 listopada to data szczególna dla Polaków i dla Kętrzynian. Tego dnia nasz kraj odzyskał tak upragnioną niepodległość, natomiast nasze miasto uzyskało akt lokacyjny na prawie chełmińskim.

– 11 listopada to również urodziny świętego Marcina, który jest patronem miasta. Każdego roku w Kętrzynie z tej okazji są organizowane Morcinki, podczas których przypominamy o dawnych zwyczajach Mazurów.