Wiadomości Telewizji KTK – 30.08.2022

W programie między innymi:

  • 50-lecie istnienia Ogrodów Działkowych „Marzenie” w Kętrzynie, Warmińsko-Mazurskie Dożynki Okręgowe oraz rozstrzygnięcie konkursów na Rodzinny Ogród Działkowy i Wzorową Działkę roku 2022 to powody do świętowania. Taka okazja miała miejsce w ostatnią sobotę.
  • Od kilku lat spółdzielnia mieszkaniowa „Pionier” organizuje konkurs „Zielony Zakątek”. Każdego roku nagradzani są mieszkańcy bloków – autorzy najpiękniejszych balkonów i rabat. W tym roku ponownie komisja wybrała najpiękniejsze ogródki i balkonowe kreacje.
  • Wszystko co dobre szybko się kończy. Jeszcze niedawno hucznie witaliśmy wakacje dniami Kętrzyna, a już przyszło nam żegnać lato. W piątek w amfiteatrze odbył się ostatni koncert. A do widzenia śpiewano w rytmie hip hop.
  • „Malarska opowieść o Kętrzynie” to tytuł międzynarodowego pleneru malarskiego, który odbył się w ostatnim tygodniu lipca. W tym czasie w różnych zakątkach Kętrzyna można było spotkać artystów ze sztalugami i pędzlami. Efekty ich pracy obejrzymy podczas wernisażu, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Galerii Rastart.
  • Pomysły mieszkańców Kętrzyna są warte milion. Dokładnie taką sumę możemy wydać w ramach tak zwanego Budżetu Obywatelskiego. To ostatnia chwila na złożenie swoich propozycji, termin przyjmowania wniosków upływa 31 sierpnia.