Wiadomości Telewizji KTK – 9.08.2022

W programie:

  • Władze samorządowe Kętrzyna, miejskiej ciepłowni i zarząd spółdzielni ramię w ramię z mieszkańcami przeciw drastycznym podwyżkom cen ciepła. Jako pierwsi Burmistrz i Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej podpisali się pod apelem do rządzących w sprawie objęcia rekompensatami nie tylko odbiorców indywidualnych, ale także mieszkańców spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Od jutra podpisy pod apelem będą zbierane na terenie miasta.
  • W tym tygodniu poznamy termin obrad Walnego Zgromadzenia członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie – „Granica Kętrzyn – duma i miłość ma”. Tak o piłkarskim klubie sportowym śpiewał kętrzyński zespół rockowy Dr Watt. W ostatnią sobotę świętowaliśmy 75-lecie istnienia Granicy. Z tej okazji jubileuszowo zaśpiewał zespół Red Lips.
  • Proszę państwa oto miś. Miś jest bardzo grzeczny dziś. Chętnie państwu łapę poda. Wystarczy… pociągnąć za sznurek.
  • Wracamy do Kętrzyńskiej Niedzieli Kabaretowej, która odbyła się w ramach Dni Kętrzyna. Jednym z jej bohaterów był artysta kabaretowy Tomasz Jachimek. Zanim znany satyryk pojawił się na scenie amfiteatru, spotkał się ze swoimi sympatykami na zamkowym dziedzińcu. Opowiadał tam między inny o kulisach swojej pracy w telewizyjnym „Szkle kontaktowym”.
  • Nasza redakcja jest otwarta dla każdego kto chce zgłębić arkana pracy w telewizji. Tuż przed zakończeniem roku szkolnego z takiego zaproszenia skorzystali uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 1.