Wiadomości Telewizji KTK – 12.07.2022

W programie:

  • Burmistrz Kętrzyna z absolutorium i wotum zaufania za wykonanie 2021 roku. 11 radnych było za, 10 przeciw. Samorząd – o czym mówił podczas swojego wystąpienia Ryszard Niedziółka – w ciągu ostatnich 3 lat rozpoczął inwestycje o wartości 66 mln złotych, z czego 55 mln to pieniądze pozyskane z zewnątrz. To oznacza, że wartość dofinansowania wynosi 84%. Z danych magistratu wynika, że w poprzedniej kadencji było to zaledwie 35%.
  • „Każdy krok zostawia ślad. Obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku”. To tytuł nowej wystawy, którą można oglądać na zamku w Kętrzynie. W uroczystym otwarciu ekspozycji wzięła udział współautorka wystawy, Ewa Trawicka, dyrektor Muzeum Archeologicznego oraz kurator wystawy Beata Ceynowa, z pochodzenia kętrzynianka, obecnie zastępca dyrektora tamtejszego muzeum.
  • Słynni Katalończycy z kolekcji Dariusza Matyjasa to tytuł wystawy, którą można oglądać w Galerii RastArt. Dzieła można podziwiać do końca sierpnia.
  • „Historie rodzinne mieszkańców Kętrzyna ocalone w domowych archiwach” to tytuł wystawy, którą powinieneś zobaczyć. Dlaczego? Jest to sentymentalna podróż obrazująca niezwykłe ludzkie losy.
  • 24 godziny, 7 dni w tygodniu stoją na straży granicy Polski. Mowa o funkcjonariuszach Straży Granicznej, których służba to twardy kawałek chleba, ale i wielki zaszczyt ochrony ojczyzny.