Wiadomości Telewizji KTK – 14.06.2022

W programie między innymi:

  • Burmistrz Kętrzyna, Ryszard Niedziółka w miniony czwartek podpisał umowę na dostawę czterech elektrycznych autobusów. Zadanie zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku, a od stycznia uruchomiona zostanie bezpłatna komunikacja miejska z wykorzystaniem niskoemisyjnych pojazdów.
  • Lato już blisko, a wraz z nim wakacje. Co zrobić, aby nasz wypoczynek był bezpieczny? Tego dowiedzieliśmy się podczas Rodzinnego Festynu „Kaperalia”.
  • Za nami dwa koncerty w ramach Letniej Sceny Zamkowej. To nowy projekt realizowany dzięki współpracy trzech miejskich instytucji kultury: Miejskiej Biblioteki Publicznej, muzeum i Kętrzyńskiego Centrum Kultury. W miniony piątek na dziedzińcu kętrzyńskiego zamku wystąpił duet – Dorota Sacewicz i Stanisław Łopuszyński. My natomiast z naszą kamerą byliśmy podczas inauguracji serii kameralnych koncertów, podczas której zaprezentował się zespół olko.m.trio.
  • To już 30 lat od kiedy powołano Państwową Straż Pożarną jako zawodową formację mundurową. Z tej okazji mieliśmy okazję poznać „Strażaka od kuchni”.
  • Telewizja. To hasło kojarzy się głównie ze szklanym ekranem. Jak wygląda codzienna praca w telewizji? Ten temat zgłębiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie.