Wiadomości Telewizji KTK – 22.03.2022

W programie:

  • Długo wyczekiwana inwestycja – budowa ulicy Ogrodowej w Kętrzynie w końcu nabrała tempa. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą na jej realizację. Droga ma być gotowa w przyszłym roku.
  • W ostatnią środę jedna z mieszkanek Kętrzyna tuż przed północą wybrała się na spacer z psem. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pod osłoną nocy jej zamiary były zgoła inne, dające upust nienawiści.
  • Po licznych wieściach związanych z hasłem COVID-19, pojawił się kolejny temat, który nie schodzi z naszych ust – wojna. Wojna, której skutki możemy odczuć wszyscy, bowiem do naszego kraju uciekają tłumy mieszkańców Ukrainy. Z jakiej pomocy mogą skorzystać w Kętrzynie i gdzie jej szukać?
  • Niebieski Koncert z udziałem Joanny Konrad, który odbył się w ostatnią niedzielę w Gierłoży zgromadził tłum słuchaczy. Przesłanie wydarzenia brzmiało krótko: „NIE WOJNIE”. Słowa tym bardziej znamiennie, bo wyśpiewane z bunkra byłej wojennej kwatery Adolfa Hitlera.
  • Akordy Wzruszeń” to najnowszy tomik poezji kętrzynianki Elżbiety Wąsik. W ostatni czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie i promocja zbioru prawie dwustu myśli zamkniętych w lawendowej okładce.