Wiadomości Telewizji KTK – 21.09.2021

W programie:

  • Piękny, barwny i wesoły – taki był korowód w Barcianach, w którym eksponowano wieńce wykonane głównie ze zbóż. Tam w ostatnią sobotę odbyły się dożynki Powiatowo-Gminne, podczas których podziękowano rolnikom za trud ich pracy.
  • Za nami Gala Osobowości Kętrzyna 2021. W tym roku nominowano 33 osoby i organizacje, co jest wielkim wyróżnieniem. Już po raz trzeci Laureatom wręczono statuetki oraz dyplomy w siedmiu kategoriach oraz trzy nagrody specjalne burmistrza miasta. Kto je otrzymał?
  • W grudniu 2020 roku właściciele garaży na terenie Kętrzyna otrzymali pisma informujące ich o ustawowym obowiązku podpisania umowy na odbiór odpadów. Chodziło o uporządkowanie kwestii terenów niezamieszkałych.
  • „Covid życie nam zatruwa, nie pozwala pięknie żyć. Mamy plany już na przyszłość, szczęśliwymi chcemy być” – tak zaczyna się piosenka zachęcająca do szczepienia się przeciwko wirusowi. Wykonują ją seniorzy skupieni przy Centrum Wolontariatu.
  • „Tytan pracy, dobry duch Kętrzyna” – to tylko niektóre określenia przypisywane Bronisławie Rutkowskiej. Za te i wiele więcej innych przymiotów otrzymała ona niedawno tytuł „Zasłużona dla miasta Kętrzyna”. Co jeszcze powiedzieli przyjaciele o Broni?