Wiadomości Telewizji KTK – 27.07.2021

W programie:

  • Odwiedzając w miniony weekend kętrzyński zamek ponownie mogliśmy przenieść się w czasie i zobaczyć jak kilka wieków temu żyli dawni mieszkańcy grodu nad Gubrem.
  • Kętrzyn jako pierwszy na Warmii i Mazurach i drugi w Polsce rusza z nowatorską inicjatywą. Od września w kętrzyńskich szkołach i przedszkolach dbać o ruch będzie się nie tylko na lekcjach W-F-u. Nauczyciele zostaną wyposażeni w materiały edukacyjne oparte o podstawę programową, z pomocą których walczyć będą z otyłością i brakiem ruchu wśród dzieci, który jest konsekwencją pandemii i nauki zdalnej.
  • Gdy ich znajomi leniuchowali na plaży, jedli pizzę w restauracji czy bawili się na ognisku one spędzały wiele godzin na salach gimnastycznych. Pracowały nad każdym detalem układów, które potem zaprezentowały podczas Mistrzostw Polski Pole Sport & Aerial 2021. Pracowały na sukces. Z powodzeniem.
  • Półkolonie w szkole trwają w najlepsze. Co prawa pierwszy turnus w „piątce” już się skończył, ale rozpoczął się drugi, tym razem w Szkole Podstawowej nr 4. Kolejny raz okazało się, że wakacje w miejscu, które raczej kojarzy się z nauką to czas niezapomniany, pełen atrakcji i zabawy.
  • Mazurolandia to raj przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Możesz tu spędzić cały dzień i na pewno nie będzie on zmarnowany. Dmuchańce, miniatury najważniejszych zabytków, małpi gaj, grodzisko rycerskie to tylko niektóre atrakcje. Coś dla siebie znajdą również wielbiciele militariów, szczególnie, że w ostatnim czasie w Mazurolandii pojawili się spadochroniarze.