Wiadomości Telewizji KTK – 20.07.2021

W programie:

  • Ksiądz dr Aleksander Jacyniak dołączył do zacnego grona zasłużonych dla Powiatu Kętrzyńskiego. Jest nie tylko kapłanem, który dba o duchowość swoich wiernych w Świętej Lipce, ale również mecenasem kultury, dydaktyki i edukacji.
  • Bitwa na mokre gąbki w upalny dzień, ujeżdżanie byka czy lody dla ochłody to niektóre tylko punkty z bogatej listy atrakcji dla dzieci. W Szkole Podstawowej nr 5 w Kętrzynie zostały zorganizowane półkolonie. I jak przyznają jej uczestnicy, był to świetnie spędzony czas.
  • Dlaczego warto jeść gęsinę i co daje zdrowe żywienie? Tego z pewnością można było dowiedzieć się podczas Ogólnopolskiego Święta Gęsi w Iławie. Nie zabrakło tam stoiska Kętrzyna, który wziął udział w kulinarnym turnieju samorządowców, a na stoisku miasta można było skosztować produktów lokalnych firm.
  • Miejskie Przedszkole Integracyjne „Smerfowa Kraina” w Kętrzynie zostało Ambasadorem Przyjaznej Edukacji. Tytuł ten odebrała dyrektorka placówki z rąk przedstawicielki Akces Edukacja za pracę na rozwiązaniach Lego.
  • „My Polacy jesteśmy Kresami wypełniani. Bez Kresów nie ma Rzeczypospolitej. Bez Kresów nie ma pamięci, nie ma kultury” – tak uważa Stanisław Srokowski, pisarz, publicysta, który całe życie walczy o pamięć o Kresach. W Kętrzynie ta pamięć jest żywa. Warto zajrzeć do Centrum Biblioteczno – Kulturalnego Powiatu Kętrzyńskiego by się o tym przekonać.