Wiadomości Telewizji KTK – 6.07.2021

W programie:

  • Ścieżka edukacyjna, miejsca na wypoczynek i zabawę dla dzieci, obiekty małej infrastruktury czy łąka kwietna. To tylko niektóre z elementów kolejnej inwestycji zrealizowanej przez gminę wiejską Kętrzyn na terenie rekreacyjno-wypoczynkowym nad jeziorem Mój w Czernikach.
  • W miniony piątek zainaugurowany został cykl koncertów w ramach XXXIII Świętolipskich Wieczorów Muzycznych. – Kętrzyńskie lato w pełni. Nie opadły jeszcze emocje po Dniach Kętrzyna, a na scenie amfiteatru odbyło się kolejne wydarzenie. W sobotę mogliśmy posłuchać koncertu Kasi Stankiewicz z zespołem Varius Manx.
  • Po rocznej przerwie wrócił Kętrzyński Budżet Obywatelski. Mieszkańcy swoje wnioski mogą składać do końca sierpnia, a na realizację projektów do wydania jest okrągły milion złotych.
  • Kolejny elektryczny autobus pojawił się na ulicach Kętrzyna. Przypomnijmy – miasto Kętrzyn podpisało umowę na dofinansowanie projektu unijnego wartego niemal 8 milionów złotych. Dzięki realizacji zadania komunikacja miejska w Kętrzynie będzie bezpłatna, a flota autobusów rozbudowana o cztery nowe, elektryczne autobusy, podobne do tych, które były testowane w minionych tygodniach.
  • Do 12 lipca czekamy na Państwa zgłoszenia do kolejnej edycji konkursu „Zielony Zakątek”. Ponownie wybierzemy najpiękniej udekorowane balkony oraz najbardziej zadbane rabaty. o naszą małą ojczyznę. To zaszczytne miano otrzymał ksiądz Aleksander Jacyniak, superior Domu Zakonnego Towarzystwa Jezusowego w Świętej Lipce.