Wiadomości Telewizji KTK – 29.06.2021

W programie:

  • Na wydarzenia kulturalne czekaliśmy cały rok i to dosłownie. Lockdown spowodowany pandemią sprawił, że wiele osób było stęsknionych koncertów, pikników czy wystaw. Ten głód z pewnością zaspokoiły Dni Kętrzyna. Atrakcji przygotowanych przez Urząd Miasta, Kętrzyńskie Centrum Kultury i miejskie instytucje było bez liku. Zapraszamy na przegląd części wydarzeń zorganizowanych w ramach święta miasta. O pozostałych opowiemy w kolejny wydaniu programu.
  • Śmiech to zdrowie. A zdrowie jest najważniejsze. Te prawdy wybrzmiewały szczególnie w obliczu walki z COVID-19, gdzie każdy z nas marzył, by wrócić do normalności. Potężną dawkę zdrowego śmiechu zaserwował nam Kętrzyński Wieczór Kabaretowy.
  • Zapraszamy do udziału w konkursie „Zielony Zakątek”. Ponownie wybierzemy najpiękniej udekorowane balkony oraz najbardziej zadbane rabaty. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich mieszkańców spółdzielczych osiedli w Kętrzynie, Korszach i Reszlu. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 12 lipca.
  • Dawno dawno temu na Mazurach młode dziewczęta plotły wianki z polnych kwiatów. Potem wianki rzucały na drzewo. Której wianek zaczepił się o gałąź ta mogła liczyć na szybkie zamążpójście. To tylko jeden z dawnych zwyczajów, który ożył na dziedzińcu kętrzyńskiego zamku.
  • Wakacje czas zacząć. To był wyjątkowo dziwny rok szkolny – na zmianę: naukowa hybrydowa, nauczanie zdalne i stacjonarne. Jak z nauką w warunkach pandemii poradzili sobie uczniowie kętrzyńskiej „czwórki”? Spytaliśmy podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.