Wiadomości Telewizji KTK – 22.06.2021

W programie:

  • Prywatne przedszkola drenują budżety polskich gmin – słychać było w Olsztynie. Grubych milionów domagają się właściciele prywatnych placówek, żądając wyrównania, ich zdaniem, zaniżonej dotacji za lata 2008-2017. Pozwy sądowe w tej sprawie trafiły już do wielu polskich samorządów, a ich wartość to 17 miliardów złotych. Rekordzistą jest Kętrzyn.
  • Za nami weekend pełen wrażeń. W piątek na dziedzińcu zamku „U mnie jest blisko z serca do papieru” poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej. Natomiast w sobotę i niedzielę na scenie amfiteatru królowali mistrzowie tańca ulicznego podczas XIII Breakmanii.
  • Z trzech uchwał, które podejmowali radni podczas czerwcowej sesji najdłużej zatrzymano się przy zmianach w budżecie miasta Kętrzyn na rok 2021. Chodziło o przeniesienie z działu promocja 120 tysięcy na organizację koncertów. O takie pieniądze wnioskowało Kętrzyńskie Centrum Kultury odpowiadając na prośbę mieszkańców, którzy chcieliby więcej gwiazd i koncertów podczas sezonu letniego.
  • Fundusz Wymiany Wodomierzy to jeden ze składników opłat za spółdzielcze lokale. Co to takiego i na co przeznaczona jest ta opłata? O tym w nowym odcinku Biuletynu Spółdzielczego.
  • Droga łącząca Kętrzyn z Giżyckiem od lat czeka na nową nawierzchnię. Co do tego, że remont tego odcinka jest niezbędny nikt nie ma wątpliwości. Pojawiają się one dopiero, gdy wgłębimy się w szczegóły inwestycji.
  • W Szkole Podstawowej nr 4 w Kętrzynie w ostatnią środę odbył się finał zawodów wojewódzkich w siatkówce. W rozgrywkach wystartowały trzy najlepsze drużyny żeńskie.
  • Na koniec mamy dla Państwa zaproszenie na transmisję na żywo z konferencji naukowej wieńczącej projekt rewitalizacji kętrzyńskiego zamku.