Wiadomości Telewizji KTK – 15.06.2021

W programie:

  • Przez ostatni tydzień po ulicach Kętrzyna kursował elektryczny autobus. Pojazd obsługiwał regularne linie komunikacji miejskiej, a przejazd nim był bezpłatny. Wkrótce podobne autobusy mogą w Kętrzynie zagościć na stałe.
  • Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego kryje w sobie wiele tajemnic. Przez wiele lat leżące pod podłogą czy w szczelinach okiennych artefakty wychodzą na światło dzienne. Tym razem w ręce szkolnych archeologów trafiło zaproszenie.
  • Po uwolnieniu kultury jak grzyby po deszczu wyrastają przed nami propozycje na spędzenie wolnego czasu. Jedną z nich przygotowuje Stowarzyszenie Kulturalne „Konik Mazurski” zapraszając na Palinockę. Dowiemy się tam jak to dawniej na Mazurach spędzano jedną wyjątkową noc.
  • Górka Poznańska to piękny kawałek lasu w środku miasta przecięty malowniczą rzeką Guber. Jest to miejsce spacerów, spotkań przy ognisku i niestety miejsce, które często przypomina śmietnik. Jak to możliwe, że jedni brudzą, a inni po nich sprzątają?
  • Mazury kryją w sobie wiele tajemnic. Turyści najczęściej wiedzą o najważniejszych atrakcjach na przykład o Wilczym Szańcu, czyli byłej kwaterze Hitlera. My udaliśmy się do innej, zapomnianej kwatery, a jej tajemnice odkrył Dorian Burdyło, przewodnik turystyczny PTTK po Warmii, Mazurach i Powiślu.