Wiadomości Telewizji KTK – 25.05.2021

  • Rusza budowa Zakładu Aktywności Zawodowej. Na tę informację czekali przede wszystkim uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej. Jest to dla nich szansa na dalszą edukację i na pracę w przyszłości.
  • Do Kętrzyna po wielu latach powrócił Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Niedawno poznaliśmy ich nazwiska. Co prawda jedynie sześć, ale bez wątpienia kryją się za nimi wspaniałe osoby, które są wzorem do naśladowania.
  • Mama to pierwsze słowo, które wypowiada dziecko. W słowie tym jest wszystko, miłość, troska, cierpliwość, uśmiech, zachęta. Z okazji Dnia Mamy przedszkolaki z Misia Uszatka złożyły swoim rodzicielkom nie tylko piękne życzenia, ale powiedziały znacznie więcej. Zresztą posłuchajcie sami.
  • „Wędrowcy” to tytuł książki autorstwa Natalii Machnacz, tegorocznej maturzystki I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Pisarka zabiera czytelników w podróż, której celem jest przywołanie zapomnianych historii oraz chrześcijańskich legend.
  • Sprawa roszczeń przedszkoli niepublicznych wraca jak bumerang. Jest ona bez wątpienia najtrudniejszą dla samorządów w całej Polsce. Muszą one zmierzyć się z groźbą wypłaty nawet 17 miliardów złotych. W Kętrzynie jest to kwota 23 miliony plus odsetki za nieprawidłowo naliczane dotacje w latach 2009-2016. Temat ten poruszono na ostatniej nadzwyczajnej sesji rady miasta.