Wiadomości Telewizji KTK – 18.05.2021

W programie:

  • Ogień i woda to dwa żywioły, które towarzyszą codziennej pracy strażaka. Są zawsze tam, gdzie trzeba ratować życie i mienie. Prawdziwy egzamin przyszło im zdać w momencie pojawienia się niewidzialnego wroga. Podsumowując ubiegły rok był czas na jego ocenę.
  • W czwartek na naszej antenie zaprezentowaliśmy drugi odcinek „Biuletynu Spółdzielczego” – nowego w programu, w którym informujemy o działaniach Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie.
  • Kochamy Teatr Jaracza – stwierdzili uczniowie „starego” LO skupieni wokół szkolnej Grupy Teatralnej „RAMPA” i zorganizowali galę online. Wręczono na niej statuetki Aktorki, Aktora i Anioła Teatru 2020. W ten sposób młodzież chciała docenić i podnieść na duchu tych, których pandemia zmusiła do opuszczenia sceny.
  • Jednym z tematów nadzwyczajnej sesji rady miasta zwołanej na początku maja był budynek loży. Władze miasta chciały dodać tam funkcję klubu seniora. Na ten cel udało się pozyskać kwotę prawie 300 tysięcy złotych. Radni powiedzieli krótko: tak dla klubu seniora, nie dla jego lokalizacji w loży.
  • To już czwarty raz kiedy Cezary Bogdański pomaga innym w ramach swojej autorskiej akcji rowerowej 600 km pomocy. Idea narodziła się po tym jak mężczyzna po wypadku przeszedł ciężką operację głowy i udało mu się wrócić do częściowej sprawności. Dziś służy innym. Tym razem z czwórką przyjaciół jadą dla Szczepana.