Wiadomości Telewizji KTK – 4.05.2021

W programie:

  • Za nami Ogólnopolski Przegląd Piosenki Kryształowa Nuta. 17. edycja mimo pandemii była sporym zaskoczeniem dla jej organizatorów. Do pierwszego etapu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników. O to wyśpiewać swój sukces ubiegało się ponad 250 wokalistów, jednak wystąpić na scenie udało się blisko 40 najlepszym. Nagroda Grand Prix była niestety tylko jedna.
  • W minionym czwartek wyemitowaliśmy na naszej antenie pierwszy odcinek „Biuletynu Spółdzielczego” – nowego programu, w którym poruszamy zagadnienia związane z funkcjonowaniem i stawkami opłat w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie.
  • Ocena zatrudnienia na lokalnym rynku pracy czy ocena funkcjonowania spółek komunalnych za 2020 r. to dwa pierwsze punkty, które otworzyły 36. już sesję Rady Miasta w Kętrzynie. Kolejne uchwały były podejmowane dosyć gładko. Dyskusje, momentami burzliwe rozpoczęły się w połowie sesji.
  • Śmiało można powiedzieć, że pandemiczna historia zatoczyła koło. Dokładnie rok temu w maju rozpoczęło się odmrażanie gospodarki. W tym roku jest podobnie.
  • Roman Guzek już ponad ćwierć wieku temu pokochał Mazury. Osiedlił się w Brzozowie pod Węgorzewem i żyje z miodu i z koszy. Te ostatnie mogliśmy podziwiać podczas specjalnego pokazu przygotowanego w Centrum Wolontariatu w Kętrzynie.
  • Mazury to przede wszystkim kraina pięknych jezior. Dlatego też widokiem dość powszechnym są wędkarze siedzący wśród szuwarów łowiący ryby. W tej grupie są prawdziwi pasjonaci, którzy już 9 maja swoje rybackie zacięcie przekują w prawdziwą rywalizację w szczytnym celu.