Wiadomości Telewizji KTK – 13.04.2021

W programie:

  • Szczepienia przeciwko Covid-19 to wciąż gorący temat. Zbyt mała liczba punktów i szczepionek powoduje, że wielu kętrzynian jeździ do innych miast, by otrzymać dawkę. Na ostatniej sesji Rady Miasta poruszono tę sprawę. Padły deklaracje o otwarciu dwóch nowych punktów.
  • Srokowo muzyką stoi, a to za sprawą pięcioosobowej rodziny państwa Weredów. Rodzice i córki dźwięki mają w krwiobiegu. Mama śpiewa, tata gra na gitarze, a córki wybrały niecodzienne instrumenty. Najstarsza z nich Helena zbiera właśnie pieniądze na własny kontrabas. I potrzebuje naszego wsparcia.
  • Są młodzi, zdolni i niezwykle kreatywni. Mowa o licealistach, którzy zainspirowani przez szkolną pedagog Monikę Karanowską podjęli się żmudnego i wymagającego niezwykłej cierpliwości zadania. W taki oto sposób szkoła, w której się uczą przeniosła się do gry komputerowej.
  • Kolejna szansa dla młodych wokalistów to udział 17. już edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „Kryształowa Nuta”. Kętrzyńskie Centrum Kultury oraz Miasto Kętrzyn zapraszają utalentowane wokalnie osoby, by wyśpiewały sobie drogę do sławy.
  • Za nami pierwszy miesiąc rozgrywek wiosennej rundy piłkarskiej Forbet IV ligi. Jak po zimowej przerwie zaprezentowały się dwa kluby z naszego powiatu – Granica Kętrzyn i MKS Korsze?