Wiadomości Telewizji KTK – 6.04.2021

W programie:

  • Alkohol był jednym z głównych tematów ostatniej sesji Rady Miasta. Szczególnie jedna z procedowanych uchwał, przygotowana przez radnego Daniela Sapińskiego wywołała niemało emocji.
  • Przedwielkanocne konsultacje z mieszkańcami ulicy Sobieskiego zostały zakończone pomyślnie. Jeśli ta dobra passa się utrzyma jeszcze w tym roku lokatorzy nie remontowanej przez lat drogi będą mogli poruszać się po niej suchą nogą.
  • Spółka PGK Komunalnik otrzymała dofinansowanie na rozbudowę Punktu Selektywnej Zbiórki odpadów przy ulicy Budowlanej w Kętrzynie. W ramach inwestycji między innymi wymieniony zostanie zużyty sprzęt i maszyny, co przełoży się na zwiększenie odzysku i recyklingu odpadów, a tym samym zredukuję ilość śmieci trafiających na składowiska.
  • Jacka Szwarka dziś chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. To społecznik, który jest zawsze tam, gdzie dzieje się krzywda. Na co dzień pracownik Kętrzyńskiego Centrum kultury, mąż i tata. Śladem innych mógłby dzielić swoje życie między pracą a rodziną. Rzecz w tym, że Jacek tak nie potrafi. Właśnie szykuje się do kolejnej akcji.
  • Miejska Biblioteka Publiczna mimo, że mieści się w murach średniowiecznego zamczyska to technologicznie jest jak najbardziej w czasach współczesnych. Kętrzyńska placówka przystąpiła do Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Cyfrowej. Pierwszym zbiorem są materiały dotyczące Wojciecha Kętrzyńskiego, teraz przyszedł czas na kroniki.