Wiadomości Telewizji KTK – 23.03.2021

W programie:

  • Wokół kętrzyńskiego jeziorka lada chwila ruch zostanie zamknięty. To efekt podpisanej 16 marca umowy, która otwiera inwestycję realizowaną w ramach zadania pn.: „Przebudowa sieci kanalizacji deszczowej oraz remont ulic Szpitalnej, Kajki, Kościuszki i Asnyka.
  • Ksiądz Andrzej Preuss jest znany parafianom z Barcian, Kętrzyna i Szczytna. W tym ostatnim mieście służy już od ponad 11 lat. Osoba księdza Andrzeja każdemu kto go zna kojarzy się z tym, że zawsze jest gotów by nieść pomoc. Niestety przyszedł taki czas, że to duchowny potrzebuje naszej pomocy. Jakiś czas temu zdiagnozowano u niego rzadką chorobę, której leczenie jest bardzo kosztowne.
  • Mieszkańcy ulicy Sobieskiego coraz bliżej normalnej nawierzchni. Przez lata poprzednich kadencji samorządu nikt o nich nie pamiętał. Aż do teraz. W ostatni czwartek konsultacje w tej sprawie zorganizował kętrzyński ratusz.
  • Jeśli świętować jubileusze to z pompą. Szczególnie, że to już 25 lat od kiedy w Kętrzynie działa Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Mazurskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Niestety COVID-19 sporo tu namieszał i zamiast uroczystości i gości był symboliczny tort i wspominkowy film, który obejrzeli tylko pracownicy.
  • Do końca kwietnia mamy czas by rozliczyć się z fiskusem. Jest to dobry moment, by wesprzeć jednym procentem organizacje pozarządowe. Przy tej okazji pojawiły się ważne informacje dla emerytów i rencistów oraz ozdrowieńców.