Wiadomości Telewizji KTK – 16.03.2021

W programie:

  • Dobre informacje płyną z Urzędu Miasta. Rządowy program budowy tanich mieszkań, do którego przystąpił Kętrzyn wszedł w kolejny etap realizacji. Na konto miasta Kętrzyn lada chwila wpłyną trzy miliony złotych. To środki na objęcie udziałów w nowej spółce, która wybuduje blok przy ulicy Jaśminowej.
  • Rząd przekazał w trybie zarządzania kryzysowego mieszkańcom Kętrzyna 108 tysięcy maseczek medycznych. W dniach 11-12 marca w czerech punktach zlokalizowanych w szkołach można było je odebrać. Zainteresowanie było dość spore.
  • Od poniedziałku dzieci klas I-III rozpoczęły nauczanie hybrydowe. To nowe rozwiązanie rządu wprowadzone na razie na dwa tygodnie. Czy dzieci po Świętach Wielkanocnych wrócą już normalnie do szkół? Na to pytanie odpowiedź uzyskamy najpewniej w ostatniej chwili.
  • Wielki sukces kętrzyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo panującej już od roku pandemii udało się pobić rekord. Po zakończeniu wszystkich licytacji i podsumowaniu kwot z puszek zebraliśmy ponad 109 tysięcy złotych.
  • Kobieca Przystań. Pod takim hasłem 11 marca odbył się koncert online, którego gwiazdą był Krzysztof Antkowiak. Przed występem odbyła się debata pod hasłem „Twój głos ma znaczenie” poświęcona przemocy wobec kobiet. Impreza ta była zwieńczeniem trwającego cały tydzień Dnia Kobiet.