Wiadomości Telewizji KTK – 9.03.2021

W programie:

  • Wolontariusz to słowo oznacza osobę, która niesie bezinteresowną pomoc i poświęca swój czas dla innych. Osoby te są skupione w Centrum Wolontariatu przy ulicy Dworcowej. Trwająca od roku pandemia pokazała jak cenna jest pomoc wolontariuszy. W uznaniu dla poświęcenia tych ludzi przyszedł czas by im podziękować.
  • „Tęsknimy, kochamy, czujemy” brzmi hasło na banerze umieszczonym na budynku w schronisku w Pudwągach. Cechy ludzkie, ale również cechy zwierząt. Najwyraźniej jednak za nic uczucia sześciu szczeniaczków miał człowiek, który porozrzucał je w workach po okolicznych wioskach. Do schroniska trafiły przerażone i mocno chore. Teraz czeka je długie i kosztowe leczenie.
  • Mazurski Klub Kętrzyńskie Morsy to grupa ludzi, która nade wszystko lubi się kąpać. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że śladem prawdziwych morsów im zimniej tym lepiej. Amatorów zabaw w wodzie wokół skutej lodem w temperaturach poniżej zera można spotkać w każdą niedzielę przy dworku Ewy Braun w Gierłoży.
  • Do 30 kwietnia 2021 mamy czas by złożyć deklarację podatkową. Na tę chwilę czekają przede wszystkim organizacje pożytku publicznego. Jeden procent z naszych podatków to dla nich ważne kwoty, dzięki którym mogą realizować swoje cele statutowe.
  • Uczcijmy Dzień Kobiet wyjątkowym muzycznym wydarzeniem. Kętrzyńskie Centrum Kultury oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych serdecznie zapraszają już 11 marca o godz. 18:00​ na koncert online pod hasłem Kobieca Przystań połączonego z debatą o przemocy wobec kobiet „Nasz głos ma znaczenie”. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Antkowiak.