Wiadomości Telewizji KTK – 2.03.2021

W programie:

  • Tragedią zakończył się weekend u dziadków jednej z dziewczynek i jej koleżanki. Podczas zabawy na tafli przydomowego stawu pod dziećmi załamał się lód. Na szczęście dziewczynkom nic się nie stało, ale życie położył za nie 40-letni bohater, który rzucił się na ratunek.
  • Od soboty 27 lutego województwo Warmińsko-Mazurskie jako jedyne w kraju zostało objęte dodatkowymi restrykcjami. Wszystko przez gwałtowny wzrost zachorowań na covid-19.
  • Mimo niesprzyjającej pogody w okolicach Gierłoży wprost roiło się od biegaczy i rowerzystów. Sportowcy skupieni wokół Fundacji Drużyna ML pokonywali wiele kilometrów. Zapytani o powód swojej aktywności zgodnie twierdzili, że robią to dla Guni.
  • Wilk w kulturze słowiańskiej od zawsze zajmował ważne miejsce. Kojarzono go zazwyczaj ze złymi mocami i okrucieństwem, przez co podchodzono do niego z bojaźnią i należytym szacunkiem. Wszyscy znamy opowieści o wilkołakach, a w powszechnym języku do dziś używamy powiedzonek typu: patrzeć wilkiem, głodny jak wilk, o wilku mowa, wilk w owczej skórze czy nie wywołuj wilka z lasu. Temat wilków wywołała jednak sołtys Legin.
  • Historia przeplatana kulturą to kolejny projekt Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Projekt, do którego zaproszeni są wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Jeśli posiadasz w swoim domu fotografie lub materiały wideo wszelkich wydarzeń kulturalnych podziel się nimi i zostań współtwórcą kulturalnego archiwum.
  • Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa uruchamiają internetowy e-Urząd Skarbowy. Nowy serwis umożliwia szybko i wygodnie załatwić sprawy podatkowe, bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym, na poczcie czy w banku.
  • Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Reszlu zapraszamy na koncert w wykonaniu panów, bowiem 8 marca kobiety małe i duże będą obchodziły swoje święto.