Wiadomości Telewizji KTK – 23.02.2021

W programie:

  • 20 lutego walkę z białaczką przegrała Blanka Chojnowska. Odeszła w wieku zaledwie 30 lat, pozostawiając dwójkę małych dzieci. Blanka walczyła do końca, w odwadze, z nadzieją. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 24 lutego o godz. 14 mszą świętą w kościele św. Katarzyny. Zamiast kwiatów i zniczy wesprzyjmy rodzinę Blanki. Puszki na datki będą przygotowane w kaplicy i w kościele.
  • To były czasy, kiedy śmierć mogła przyjść w każdej chwili. Dlatego tak często nauczał parafian, że należy być do niej przygotowanym, aby stanąć czystym przed Bogiem. Słowa wypowiadane przez Księdza Johanna Lindenblatta wspomina jego siostra Teresa. W tym roku mija 76 lat od męczeńskiej śmierci kapłana, który usługiwał w dawnym Rastenburgu w Kościele Św. Katarzyny.
  • W Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku 15 stycznia odbyła się rozprawa dotycząca roszczenia niepublicznego przedszkola Mały Prymusik przeciwko Gminie Kętrzyn. Wyrok niestety nie jest pomyślny dla naszego miasta, o czym poinformował radnych miejskich zastępca burmistrza Maciej Wróbel podczas styczniowej sesji.
  • Kętrzyn moich marzeń to temat sondy ulicznej. Zapytaliśmy mieszkańców czy podoba się im ich miasto, czy jest coś co by chcieli zmienić?
  • Jest taki dzień, w którym koty biorą górę. 17 lutego obchodziliśmy dzień kota. Z tej okazji opublikowaliśmy post zachęcając” kociarzy”, by pokazali nam swoich miałczących przyjaciół. Dziękujemy za fotografie. Mamy dla Was niespodziankę.