Wiadomości Telewizji KTK – 27.04.2021

W programie:

  • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie od poniedziałku 15 lutego do 28 lutego będą uczyć się zdalnie. W związku ze wzrostem zachorowań na COVID19 i skierowaniu na kwarantannę 160 osób decyzją sanepidu placówka została zamknięta.
  • Zima nie odpuszcza. Minusowe temperatury dają się we znaki każdemu. Ten okres jest szczególnie niebezpieczny dla bezdomnych, którzy na co dzień koczują w pustostanach. Kto i w jaki sposób im pomaga? I czy osoby bez dachu nad głową faktycznie chcą z pomocy korzystać? Sprawdziliśmy w materiale.
  • Mamo wróć! To wołanie trzech sióstr, których mama od kilku miesięcy walczy o życie. Kobieta w tej chwili przebywa w Zakładzie Opieki Lekarskiej po respiratorem. Jej córki uruchomiły internetową licytację, by nazbierać fundusze na rehabilitację swojej rodzicielki.
  • Dobra wiadomość dla wielbicieli dużego ekranu. Od 12 lutego Kina mają możliwość otworzyć swoje wrota dla widzów. Nie wszystkie jednak z tego skorzystały. Duże kina sieciowe nadal pozostają zamknięte, ale nie Kętrzyńska Gwiazda, która z radością zaprasza na seanse.
  • Nieco wcześniej, bo od 1 lutego można korzystać z oferty wystawienniczej Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Co prawda nie jest to sezon turystyczny, ale warto się wybrać, choćby dlatego, że zwiedzanie jest bezpłatne, a w środku znajdują się ciekawe eksponaty.
  • W Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku 15 stycznia odbyła się rozprawa dotycząca roszczenia niepublicznego przedszkola Mały Prymusik przeciwko Gminie Kętrzyn. Wyrok niestety nie jest pomyślny dla naszego miasta, o czym poinformował radnych miejskich Zastępca burmistrza Maciej Wróbel podczas styczniowej sesji.
  • Zimą na Mazurach wcale nie jest nudno. Wie o tym doskonale Giżycki Klub Morsów „Zimny Ptak”, który oprócz obowiązkowej kąpieli w Niegocinie tworzy lodowe arcydzieła. Rzeźby dosłownie zapierają dech w piersiach.
  • Miejski Ośrodek Kultury w Reszlu z okazji Walentynek przygotował specjalny koncert. Po programie zapraszamy na jego emisję, bo kochać trzeba zawsze, nie tylko od święta.