Wiadomości Telewizji KTK – 8.12.2020

  • Nie na darmo mawiał Benjamin Franklin, że „na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki”. Przed jednym i drugim nie sposób uciec! Na sesji nadzwyczajnej rady miejskiej w Kętrzynie, która odbyła się 2 grudnia to właśnie podatki były głównym tematem. Radni na wniosek burmistrza pokłonili się nad kwestią podniesienia stawek od nieruchomości i od transportu.
  • Konkurs „Zielony Zakątek”, w którym wybierane są najpiękniejsze balkony i rabaty został rozstrzygnięty. W tym roku organizatorzy, czyli Spółdzielnia mieszkaniowa „pionier” w Kętrzynie oraz burmistrz Kętrzyna ze względu na zmieniające się dynamicznie obostrzenia związane z pandemią nie mogli zaplanować uroczystości wręczenia nagród zwycięzcom. Skończyło się skromnie, ale za to z wielką radością.
  • Trzy siostry z Reszla chorujące na NF1. Znają je Państwo ze wcześniejszych materiałów. Sytuacja tej siedmioosobowej rodziny nie należy do najprostszych i pilnie potrzebne jest wsparcie. Leczenie dziewczynek jest niezwykle kosztowne. Pomóc może każdy wpłacając tzw. Symboliczną złotówkę. W akcję zaangażowali się już burmistrzowie, ośrodek kultury w Reszlu i wiele innych osób. Wspólnie możemy zmienić przyszłość tych trzech wspaniałych sióstr.
  • Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego szykuje dla mieszkańców miasta i turystów noworoczne niespodzianki. Nowa sala ekspozycyjna im. Zofii Licharewej, kobiety, która w powojennym Kętrzynie podjęła się ratowania zabytków czy nowe eksponaty związane z historią naszego miasta, które do tej pory znajdowały się w Olsztynie to tylko niektóre smaczki przygotowywane w zamku.
  • Zostajemy w klimacie świąt i mamy dla Państwa zaproszenie na „Kulturalną Gwiazdkę” – cykl filmów i zajęć online realizowanych przez Kętrzyńskie Centrum Kultury w ramach projektu Respirator Kultury. Na premierowe odcinki zapraszamy w środy przed telewizory – Emisja na naszej antenie w sieciach kablowych o godz. 18 – oraz w piątku na kanał Youtube KCK.