Wiadomości Telewizji KTK – 1.12.2020

  • Namów Kętrzyniaka – niech zamawia u swojaka – to hasło kampanii Miasta Kętrzyn, której celem jest pomoc lokalnym przedsiębiorcom. Obecnie firmy zmagają się ze skutkami wprowadzonych obostrzeń, wynikających z drugiej fali pandemii koronawirusa. Większość z nich dotknął znaczny spadek dochodów ponieważ mniej klientów korzysta z ich usług.
  • Podczas drugiej edycji Gali Plebiscytu „Aktywny Senior/Seniorka Warmii i Mazur” nagrodę główną otrzymała kętrzynianka – Maria Kaliszewicz, prezes Stowarzyszenia Konik Mazurski. Konkurs jest organizowany przez Federację FOSa oraz Społeczną Radę Seniorów Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a jego głównym zadaniem jest promowanie osób starszych, jako bardzo ważnych aktorów życia społecznego.
  • „Święta godne, a nie głodne” pod takim hasłem odbyła się kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Z powodu koronawirusa w tym roku wydarzenie miało inny charakter. W sklepach nie było wolontariuszy, a klienci mogli przekazać artykuły do koszy stojących przy kasach.
  • Kongres Przyszłości to największe wydarzenie na Warmii i Mazurach. W jednym miejscu spotykają się najlepsi polscy mówcy, znani przedsiębiorcy z regionu Warmii i Mazur, trenerzy, mentorzy oraz dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa. Wszystko po to żeby dzielić się doświadczeniem i inspirować.
  • Dziś, kiedy sale teatralne, kinowe i koncertowe zamknięte są na głucho, szeroko rozumiana sztuka potrzebuje pomocy. Chcąc tchnąć w nią odrobinę życia Kętrzyńskie Centrum Kultury zainicjowało projekt Respirator Kultury. Czyli wirtualna scena, a zarazem widownia, na której będzie mógł zasiąść każdy, kto pragnie się rozwijać, przeżywać i inspirować.