Wiadomości Telewizji KTK – 24.11.2020

  • Pandemia COVID 19 nie ustępuje i nadal stwarza zagrożenie dla wielu osób. Można powiedzieć, że podzieliła nasze społeczeństwo: jedni w nią wierzą, a inni lekceważą. Mieszkanka Kętrzyna, która przeszła koronawirusa opowie jak wyglądał przebieg choroby i czy powinniśmy się jej obawiać.
  • Już niedługo rusza kolejna edycja kampanii ,,Biała wstążka’’. Największa na świecie inicjatywa z udziałem aż 60 krajów. Jej celem jest zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Akcję zapoczątkowano 29 lat temu w Kandzie. Od tego czasu zaczęto organizować marsze w których ludzie łączą się by przeciwdziałać przemocy. W tym roku kampania została przeniesiona do internetu.
  • Trwają przygotowania do finału WOŚP. Jak co roku Kętrzyn będzie jednym z tych miast, w których czerwone serce zagra najgłośniej. Wciąż jednak nie wiadomo jak długo obowiązywać będą wprowadzone obostrzenia. Jedno jest pewne – organizatorzy nie poddadzą się pandemii. Kwesta planowana jest na 10 stycznia, licytacje przez internet, a koncert finałowy może zostać przesunięty w czasie.
  • Ruszyła charytatywna zbiórka na rzecz osób potrzebujących. Każdy z nas może dołączyć do akcji zbierając kolorowe nakrętki. Tak niepozorna rzecz, a może zdziałać wiele dobrego.