Wiadomości Telewizji KTK – 3.11.2020

  • W tym roku 1 listopada nie odwiedziliśmy grobów swoich bliskich. Podczas piątkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 31 października do 2 listopada cmentarze będą zamknięte.
  • „Myślę, czuję, decyduję” czy „Moje ciało, łapy precz” to najłagodniejsze hasła, które pojawiły się w odpowiedzi na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Fala protestów wylała się na całą Polskę.
  • Decyzją wojewody szpital w Kętrzynie znalazł się w gronie placówek, które będą przyjmowały pacjentów zakażonych COVID-19. Od 11 listopada lecznica ma pełnić rolę szpitala covidowego. W tej chwili funkcjonowanie placówki utrudnia brak personelu medycznego. Większość jest zarażona lub na kwarantannie. – Nie doszło do skutku zaplanowane głosowanie nad ponownym podjęciem uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania Ryszardowi Niedziółce, burmistrzowi Kętrzyna.
  • Pomagać można zawsze. Wystarczą chęci i pomysł. Tak jest w przypadku Jacka Szwarka, który już planuje gwiazdkę dzieciom z domów dziecka.
  • Przeżyjmy to jeszcze raz, bowiem o kulturalne doznania w tych czasach jest raczej trudno. Zakończyła się 16. edycja Kryształowej nuty, ale nam w sercach ciągle gra muzyka. Posłuchajmy wspólnie najlepszych głosów przeglądu.