Wiadomości Telewizji KTK – 21.07.2020

W programie:

  • 11 lipca obchodziliśmy 182. rocznicę urodzin Wojciecha Kętrzyńskiego. Tradycyjnie już pod pomnikiem poświęconym patronowi miasta złożono wiązanki kwiatów. W ten sposób uczczono pamięć wybitnego historyka. Z tej okazji zapytaliśmy mieszkańców Kętrzyna co wiedzą na temat Wojciecha Kętrzyńskiego.
  • Ksawery nigdy nie pozna smaku zwyczajnego dzieciństwa. Nie będzie biegał po podwórku, nie zedrze sobie łokci, wchodząc na drzewo. Musieliśmy nauczyć się żyć z dnia na dzień. Bez planów, marzeń… Cieszymy się każdą wspólną chwilą, bo przy tej chorobie nigdy nie wiadomo, ile ich jeszcze zostało… – ten dramatyczny wpis na stronie siepomaga.pl zamieściła mama dwuletniego chłopca. Właśnie trwa dramatyczny wyścig z czasem, by nazbierać na pieniądze na najdroższy lek świata i uratować życie maluszka.
  • Muzeum w Świętej Lipce odkrywa przed turystami swoje imponujące zbiory. Najnowszą ekspozycją są piękne ikony z nurtu nowej ikony oraz tradycyjne pochodzące z prywatnych zbiorów Ewy Grześkiewicz z Grupy Aghatos. Te arcydzieła trzeba koniecznie zobaczyć.
  • Młoda, zdolna, utalentowana to zaledwie kilka epitetów, którymi można obdarzyć Aleksandrę Jeznach. Jej recital odbył się w Kętrzyńskim Centrum Kultury. Przeżyjmy to jeszcze raz.