Wiadomości Telewizji KTK – 7.07.2020

W programie:

  • Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Kętrzyn. Podczas sobotniego spotkania z lokalnymi samorządowcami, premier wręczył promesy na dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych.
  • W sobotę przed kętrzyńskim ratuszem odbyło się spotkanie sympatyków kandydata na prezydenta, Rafała Trzaskowskiego, w którym uczestniczyli m.in. posłanka Katarzyna Piekarska oraz radni sejmiku województwa – Jolanta Piotrowska i Zbigniew Homza.
  • Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”, której kadencja skończyła się na początku czerwca, czyli czasie epidemii, może ponownie działać i podejmować uchwały.
  • Kętrzyński szpital odwiedził Waldemar Kraska. Wiceministra Zdrowia pod koniec czerwca wizytował powiatowe lecznice w kilku miastach regionu i zapoznał się z problemami lokalnej służby. Wykorzystaliśmy pobyt wiceministra w Kętrzynie do zadania kilku pytań o panująca pandemię oraz o to jak z jego perspektywy i pierwszej linii frontu wyglądała walka z koronawirusem.
  • W Starostwie Powiatowym w Kętrzynie odbyła się konferencja podczas, której oficjalnie przedstawieni zostali dwaj wybitni specjaliści z zakresu chirurgii i transplantologii. Prof. Andrzej Chmura i prof. Artur Kwiatkowski od 1 marca pracują w kętrzyńskim szpitalu i kierują oddziałem chirurgii ogólniej. Kolejna dobra wiadomość kętrzyńskiego szpitala, to właśnie zakończony remont remont oddziału urazowo-ortopedycznego.
  • Ocalić od zapomnienia. Tak w skrócie można podsumować ideę, przyświecającą twórcom cyfrowego archiwum powiatu kętrzyńskiego. Wirtualne archiwum ma zostać uruchomione do końca roku, jednak jego twórcy już teraz prowadzą prace przy digitalizacji zdjęć i pozyskiwaniu kolejnych fotografii, przedstawiających dawny Kętrzyn i inne miasta powiatu.