Wiadomości Telewizji KTK – 30.06.2020

W programie:

  • Burmistrz Miasta Kętrzyn z absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Jednak nowy – obowiązujący od roku – zapis w ustawie o samorządzie mówi, że Rada na sesji absolutoryjnej ma głosować także za wotum zaufania do włodarza. Tu większość wstrzymała się od głosu, co odczytuje się jako decyzję czysto polityczną. Nie ma ona bowiem żadnych skutków prawnych.
  • Uroczyste apele, podziękowania, przemówienia, kwiaty, tłum dzieci na boisku, nauczyciele, wzruszeni rodzice i ostatni dzwonek oznajmiający koniec roku szkolnego. To obrazki, które od lat pod koniec czerwca były malowane w każdej polskiej szkole. Były. Bo w tym roku wszystko wyglądało zupełnie inaczej.
  • Za nami pierwszy wakacyjny weekend. Spytaliśmy mieszkańców Kętrzyna, jakie mają plany na tegoroczny letni wypoczynek.
  • Aby odpocząć, wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać. Nabrać sił i zrelaksować się możemy nad pobliskimi jeziorami… lub na odwiedzając Kompleks Rekreacyjno-Sportowy „Kętrzynianka”. Otwarcie basenów już jutro, 1 lipca.
  • Ruszyła kolejna edycja konkursu „Zielony Zakątek”, w którym wybrane zostaną najładniejsze balkony oraz rabaty. Do udziału w konkursie zabawie wszystkich mieszkańców Kętrzyna oraz spółdzielczych osiedli w Korszach i Reszlu. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 10 lipca.