Jeden opłacił i pojechał dalej, a drugi trafił do aresztu

Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach, funkcjonariusze Straży Granicznej 15 stycznia przerwali podróż dwóm Polakom. Okazało się, że mężczyźni nie opłacili zasądzonych grzywien za wcześniejszy przemyt papierosów.

Pierwszy z nich, mieszkaniec powiatu olsztyńskiego stawił się do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski. W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 34-latek nie uregulował grzywny w wysokości 6 400 zł. Kierowca mercedesa po opłaceniu zaległości, ruszył w dalszą podróż.

Natomiast w godzinach wieczornych, zatrzymano mieszkańca powiatu bartoszyckiego, który chciał wyjechać z kraju. Podczas  sprawdzania dokumentów tożsamości podróżnego, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach potwierdzili, że poszukuje go sąd. 42-latek nie skorzystał z możliwości uregulowania zasądzonej grzywny w kwocie 4 500 zł i trafił do aresztu.

Od początku roku na drogowym przejściu granicznym w Bezledach zatrzymano 7osób poszukiwanych za nieuregulowane kary grzywny na kwotę ponad 18 000 zł.

W-MOSG