Ulice Olsztyńska i Zientary Malewskiej idą do remontu

Dziś, 29 listopada w Kętrzynie Burmistrz Miasta Kętrzyn, Ryszard Niedziółka, podpisał umowę na remont i przebudowę ul. Olsztyńskiej oraz ul. Marii Zientary – Malewskiej, z firmą PBI Bio Stan, reprezentowaną przez prokurenta firmy – Pana Wojciecha Lechmana. Inwestycja w 70% została sfinansowana z rządowego programu dofinansowania dróg.

– Cieszymy się, że przystępujemy do kolejnej inwestycji infrastruktury drogowej. To bardzo ważne, gdyż są to działania, które odczują mieszkańcy, na co dzień korzystający z tych ulic. – mówi Burmistrz Kętrzyna, Ryszard Niedziółka. – Jesteśmy świadomi, że potrzebne są kolejne inwestycje drogowe, dlatego będziemy się starać o kolejne dofinansowania, by móc nadal rozwijać w Kętrzynie infrastrukturę drogową. Zakres przebudowy ulic: Olsztyńskiej oraz Zientary – Malewskiej to nie tylko nawierzchnia dróg i chodników, ale również kanalizacja deszczowa, wodociąg i oświetlenie uliczne. – dodaje burmistrz.

Łączna wartość robót budowlanych wynosi 2 275 772,49 zł, z czego dofinansowanie stanowi 1 572 682,30 zł. Umowę o dofinansowanie podpisano 11.09.2019r.