Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru mieszkania na ul. Królowej Jadwigi w Kętrzynie

Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło w jednym z mieszkań na ul. Królowej Jadwigi w Kętrzynie. Jeden z mieszkańców został objęty opieką służb miejskich. Z budynku wielorodzinnego zostawało ewakuowanych 10 mieszkańców. Teraz policjanci wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa będą wyjaśniali przyczyny i okoliczności tego pożaru.

Dzisiaj, około godziny 04.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy został poinformowany o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym na ul. Królowej Jadwigi w Kętrzynie. Ogień pojawił się w lokalu na pierwszym piętrze. Na miejsce zadysponowano Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą z Kętrzyna wraz z podnośnikiem oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Karolewa i Wilkowa. Podczas akcji ratunkowo-gaśniczej strażacy z budynku ewakuowali 10 mieszkańców. Nikt nie wymagał pomocy medycznej. Jeden lokal uległ spaleniu. Dzisiaj ma zapaść decyzja w sprawie mieszkańca spalonego lokalu. Władze Kętrzyna mają zadecydować, gdzie zostanie on ulokowany. Pozostali mieszkańcy powrócili do swoich domów.

Teraz policjanci będą wyjaśniali przyczyny i okoliczności tego pożaru. W toku prowadzonego postępowania zostanie powołany również biegły z zakresu pożarnictwa, którego ekspertyza wskaże przyczynę powstania ognia.

KPP Kętrzyn