Kętrzyn i Sanok będą działać razem.

Dziś 27 listopada w Warszawie Burmistrz Miasta Kętrzyn, Ryszard Niedziółka, podpisał porozumienie z Miastem Sanok, reprezentowanym przez Burmistrza, Tomasza Matuszewskiego. To krok w kierunku szerokiej współpracy gospodarczej. Między innymi celem porozumienia jest wsparcie działań ujętych w projekcie Programu “Rozwój Lokalny” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Zarówno Kętrzyn jak i Sanok aplikują o te środki.
– Sanok to dobrze rozwinięte miasto na południu Polski, więc to pod wieloma względami dobry partner dla naszego miasta. A musimy szukać partnerów by móc się rozwijać – mówi Burmistrz Kętrzyna, Ryszard Niedziółka. – Chodzi także o projekty transgraniczne i związane z rozwojem gospodarczym naszych firm. Zarówno w Sanoku jak i w Kętrzynie jest duże zainteresowanie nowymi kontraktami z naszymi podmiotami. To da nowe miejsca pracy i nowe wpływy do budżetu – dodaje burmistrz.
To pierwszy sformalizowany krok, kolejne spotkania i ustalenia prowadzone będą w grudniu. Na namacalne efekty rozmów przyjdzie poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Urząd Miasta Kętrzyn