2 Ogólnopolski Przegląd Piosenki Artystycznej

2 Ogólnopolski Przegląd Piosenki Artystycznej w Kętrzynie skierowany jest do wokalistów i zespołów, którzy ukończyli 14 lat i przygotują 2 utwory, do których muzykę skomponował Jerzy Satanowki.

Jerzy Satanowski – kompozytor i aranżer, także pianista i reżyser teatralny. Muzyczny samouk. Jest jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów zajmujących się muzyką filmową, teatralną i telewizyjną. Jako kompozytor muzyki teatralnej zadebiutował w 1972 kompozycjami do spektaklu „Trucizna, miłość i śpiew” do tekstów Edwarda Stachury. Od tego czasu napisał muzykę do około dwustu spektakli dla krajowych teatrów dramatycznych. Pracował na wszystkich najpoważniejszych polskich scenach, współpracował z legendarnymi twórcami, cieszył przyjaźnią i szacunkiem Agnieszki Osieckiej, Edwarda Stachuray, Jonasza Kofty; pisał dla największych gwiazd teatru i estrady. 

Do przesłuchań zakwalifikowanych zostanie 30 osób, które nadeślą karty zgłoszenie i nagranie wykonywanego przez siebie dowolnego utworu. Po przesłuchaniach do Koncertu Finałowego zakwalifikuje się 10 osób.

W finale przyznane zostaną nagrody finansowe:

Grand Prix – 1000,00 zł
I miejsce – 500,00 zł
II miejsce – 400,00 zł
III miejsce – 300,00 zł
3 x Wyróżnienie – 100,00 zł
oraz nagrody specjalne

Skład Jury:

1. Jerzy Satanowski – przewodniczący (kompozytor, wokalista, dyrygent i reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Miejskiego w Lesznie),
2. Basia Raduszkiewicz (piosenkarka),
3. Magdalena Piotrowska (aktorka Teatry „RAMPA”, piosenkarka),
4. Basia Święcicka (reżyser, pedagog teatralny w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie),
5. Marcin Tyrlik (aktor w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie).

Więcej informacji i zapisy na: www.zso.ketrzyn.pl