W Kętrzynie powstanie 200 mieszkań!

W ramach programu Mieszkanie Plus w Kętrzynie powstanie 200 mieszkań przy ulicy Jaśminowej. Dziś oficjalnie Ryszard Niedziółka burmistrz Kętrzyna oraz Zarządy Polnord SA, Waryński SA Grupa Holdingowa podpisali list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji programu Mieszkanie Plus, zakładającego budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Drogę do porozumienia otworzyło niedawne przegłosowanie przez Radę Miejską w Kętrzynie uchwały w sprawie przystąpienia do realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus. Z kolei 1 października list intencyjny o współpracy podpisały z PFR Nieruchomości SA Zarządy Polnord SA i Waryński SA Grupa Holdingowa. Polnord i Waryński  zapowiedziały powołanie konsorcjum, które stanie się partnerem inwestycyjnej części programu Mieszkanie Plus. Deweloperzy mają także ustalić zasady powołania i funkcjonowania wspólnej celowej spółki serwisowej, służącej obsłudze w zakresie najmu i zarządzania obiektami mieszkalnymi.

Polnord SA jest jedną z największych i najbardziej doświadczonych na rynku budowlanym i deweloperskim firm w Polsce, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest właścicielem największego spośród polskich deweloperów banku ziemi, co pozwala na powstanie blisko 1 miliona metrów kw. powierzchni mieszkalnej i użytkowej. Firma realizuje inwestycje w Warszawie, Trójmieście, Łodzi, Olsztynie i Szczecinie.

Waryński SA Grupa Holdingowa to grupa kapitałowa działająca na rynku deweloperskim i zarządzania nieruchomościami. W skład Holdingu wchodzą spółki powołane w celu realizacji inwestycji mieszkaniowych i biurowych oraz spółka kontynuująca tradycję marki w sektorze maszyn budowlanych. Firma realizuje inwestycje w Warszawie i Trójmieście.

KTK/ASP Media Solutions/ fot. Urząd Miasta