Pijany wjechał do rowu. Został zatrzymany dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu

49-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego kierował samochodem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna na skrzyżowaniu ulic Zielona z ulicą Łąkową w Srokowie zjechał z drogi, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Dzięki skutecznej reakcji przypadkowego świadka został zatrzymany. W rozmowie z policjantami 49-latek przyznał, że przed zdarzeniem pił alkohol, bo pokłócił się z konkubiną. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (01.10.2019) około godz. 21:30 oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Srokowie na skrzyżowaniu ul. Zielonej z ul. Łąkową. Z informacji świadka, który zgłosił interwencję wynikało, że mężczyzna pod wpływem alkoholu kierujący samochodem marki Volkswagen Vento wjechał do przydrożnego rowu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zastali kierującego siedzącego na fotelu pasażera. Mężczyzna przyznał, że kierował pojazdem. Powodem nieodpowiedzialnego zachowania, miała być kłótnia z konkubiną, która oddaliła się z pojazdu przed przybyciem funkcjonariuszy. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 49-letni kierowca auta miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego został zatrzymany. Policjanci zatrzymali także jego prawo jazdy. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

 Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Za popełnienie tego przestępstwa niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

KPP Kętrzyn