Tydzień Przedsiębiorcy – ZUS dla Biznesu

Od 23 do 27 września olsztyński Oddział ZUS przygotował cykl szkoleń dla przedsiębiorców w ramach odbywającego się Tygodnia Przedsiębiorcy. Podczas tych spotkań będzie można uzyskać informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych, prawa do świadczeń, a także delegowania pracowników do pracy za granicą. To prawdziwe święto biznesu w ZUS. Warto przyjść i skorzystać, ponieważ wszystkie wykłady i seminaria są bezpłatne.

Tydzień Przedsiębiorcy to cykliczna akcja skierowana do osób prowadzących własne firmy, do kadrowych, księgowych, ale też do tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z własnym biznesem. Podczas tegorocznych wydarzeń sporo informacji dotyczyć będzie także zatrudniania cudzoziemców, rozliczania za nich składek, a także uprawnień do świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Dlatego organizatorzy zapraszają do udziału w przedsięwzięciu nie tylko firmy, które zatrudniają osoby z zagranicy, bądź zamierzają je zatrudnić, ale także obcokrajowców, którzy podjęli pracę na terenie Polski. 27 września, w godzinach 9.00-13.00 w Siedzibie Oddziału w Olsztynie odbędzie się dyżur eksperta Państwowej Inspekcji Pracy.

Podczas tych prelekcji poruszone będą bardzo ważne kwestie związane zarówno z prawem do świadczeń krótkoterminowych, jak zasiłków chorobowych, opiekuńczych, macierzyńskich, jak też do świadczeń długoterminowych, czyli emerytur i rent. Eksperci opowiedzą też o uprawnieniach pracodawców do kontrolowania zwolnień lekarskich. Dodatkowo poruszymy kwestie dostosowania miejsc pracy do osób niepełnosprawnych.

Jedno z kilku seminarium dotyczyć będzie bardzo ważnych spraw związanych z podleganiem ubezpieczeniom społecznym, gdy pracujemy za granicą, kiedy pracodawca będzie za nas płacił składki do ZUS, a kiedy do instytucji zagranicznej. To ważne kwestie, które pozwolą nam uniknąć podwójnego opłacania składek na ubezpieczenia społeczne – mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego. 

Szkolenia są bezpłatne. 

Zapisy pod adresem email: wieslawa.wegner@zus.pl. W zgłoszeniu e-mail prosimy podać koniecznie numer telefonu do kontaktu.

Szczegółowy harmonogram szkoleń i konsultacji w Oddziale ZUS w Olsztynie dostępny jest na stronie internetowej ZUS.

W dniach 23-27.09.2019 przy Placu Konsulatu Polskiego 4 wystawione będą prace uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów wykonane w ramach „Projektu z ZUS”