„Przerwa na wspólne czytanie”. Oddaj głos na bibliotekę z Kętrzyna.

Miejska Biblioteka Publiczna przystąpiła wczoraj do akcji Kinder „Przerwa na wspólne czytanie”. Rozpoczęliśmy wspólnie z czytelnikami, znajomymi i przyjaciółmi głosowanie na naszą Bibliotekę. To wciąż jednak mało, by znaleźć się w grupie 300 nagrodzonych. 

50 bibliotek otrzyma 5000 zł na zakup książek do wspólnego czytania z dzieckiem, następne 250 dostanie książki o wartości 300 zł, z tych które zdobyły najwięcej głosów w rankingu. Dodatkowo zwycięskie biblioteki otrzymają po 2 pufy, dzięki którym będą mogły urządzić w bibliotece kącik do wspólnego czytania.

Głosowanie na biblioteki trwa do 4 listopada tego roku. Można oddać jeden głos dziennie.

Ambasadorami akcji są Michał Rusinek, prowadzący Fundację im. Wisławy Szymborskiej, Marta Żysko-Pałuba, psycholożka i terapeutka, Zofia Karaszewska, dziennikarka i scenarzysta, Sylwia Stano, pisarka i dziennikarka.
Głosujemy tutaj: https://www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/glosowanie

Wśród książek, na które można oddać głos, a które polecają ambasadorzy akcji, znajdujemy kanon literatury dziecięcej i młodzieżowej. Głosujemy na ulubione książki i decydujemy tym samym o ich kolejności w rankingu. Książki, które zdobędą najwięcej głosów, trafią do zwycięskich bibliotek. Za oddanie głosów na książki można pobrać 4 opowiadania z książek „Pralinka”, „ Mikołajek”, „Jaśki”, „Pensjonat Muszelka”

Prosimy i zachęcamy do uczestnictwa w akcji promując miejscową, naszą Bibliotekę i upowszechniając czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.