Pijany kierowca samochodu marki kia sportage uderzył w drzewo

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie gminy Kętrzyn. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący pojazdem marki Kia Sportage, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. 64-letni kierowca miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście jechał sam. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (03 września br.) około godz. 19.30 na drodze publicznej w miejscowości Wopławki (gmina Kętrzyn) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Dojeżdżając na jego miejsce patrol zauważył pojazd marki Kia Sportage, który uderzył w drzewo. Strażacy wyciągali zza kierownicy zakleszczonego mężczyznę. Był to 64-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn.

Jak ustalili policjanci kierowca kii najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Z relacji świadków wynikało, że kierowca jechał sam. Kierujący z miejsca zdarzenia został odwieziony do szpitala w Mrągowie.

Policjanci pracując na miejscu zdarzenia sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Jego badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Kętrzyn