Kętrzynianka wyśpiewała 3 miejsce na prestiżowym konkursie!

Wczoraj (18.08) na konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” w Sopocie Aleksandra Jeznach zajęła 3 miejsce. Kętrzynianka zdobyła także nagrodę dla najlepiej zapowiadającego się młodego artysty oraz otrzymała zaproszenie od Jerzego Stanowskiego na Debiuty 2020 do Wrocławia.

Nagrody Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, Sopot 2019

I Nagroda (3 tys. zł) i Nagroda Publiczności, karta paliwowa o nominale 1700 zł od firmy Lotos – Gabriela Kundziewicz;
II Nagroda (2 tys. zł), karta paliwowa o nominale 1000 zł od firmy Lotos – Paulina Wróblewska;
III Nagroda (1,5 tys. zł) i nagroda Fundacji Santander dla młodego, dobrze zapowiadającego się talentu (2 200 zł), karta paliwowa o nominale 500 zł od firmy Lotos – Aleksandra Jeznach;
Trzy równoważne wyróżnienia (po 500 zł każde) – Joanna Nawojska, Adrianna Kieś i Angelika Balcerek;
Nagroda firmy ubezpieczeniowej Plus Sp z o.o. (2 tys. zł) – Dominik Ochociński.
Czytaj więcej na:
https://kultura.trojmiasto.pl/Co-z-ta-Osiecka-O-Pamietajmy-o-Osieckiej-n137156.html#tri

Wcześniej Aleksandra Jeznach, młoda kętrzynianka, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie, została finalistką tegorocznego konkursu Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie. Podczas 46 już edycji tego prestiżowego konkursu zaśpiewała utwory „Ucisz serce” Agnieszki Osieckiej i „Z duszą na ramieniu” Edyty Geppert, których wykonanie zachwyciło licznie zgromadzoną publiczność na dziedzińcu olsztyńskiego zamku. Jury pod przewodnictwem Jerzego Satanowskiego przyznało Oli wyróżnienie. Warto zauważyć, że Ola była jedyną reprezentantką naszego województwa w finałowym konkursie. Olsztyński sukces Aleksandry, to nie jedyne osiągniecie młodej wokalistki. W ostatnim czasie sympatyczna Ola zdobyła między innymi: Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Agnieszki Osieckiej, II miejsce w XV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki „Kryształowa Nuta”, wyróżnienie w V Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Jacka Kaczmarskiego, I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Polskiej, I miejsce w wojewódzkim etapie XX Konkurs Piosenki Europejskiej i I miejsce konkursu „Mazurski Słowik”.

fot. kultura.trojmiasto.pl