Uroczystości odpustowe w Świętej Lipce

W najbliższy czwartek 15 sierpnia odbędą się uroczystości odpustowe Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sumie odpustowej o 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, biskup senior Diecezji Drohiczyńskiej. Podczas procesji z darami zostaną wniesione relikwiarze z relikwiami czterech Ewangelistów, ofiarowane naszemu Świętolipskiemu Sanktuarium przez Kurię Generalną Zakonu Jezuitów w Rzymie. Na zakończenie sumy odpustowej odbędzie się procesja wokół placu przed bazyliką.

W tym dniu zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa na trasie Kętrzyn – Święta Lipka. Autobusy odjadą z dworca kolejowego w Kętrzynie o 9.30 i 9.45, zatrzymując się na przystankach przy pl. Słowiańskim, następnie przy ulicach: Sikorskiego, Wojska Polskiego, Bolesława Chrobrego, Królowej Jadwigi na Osiedlu Piastowskim, Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełły i Gdańskiej. W drogę powrotną ruszą z parkingu w Świętej Lipce o 13.00 i 13.10.

Dzień wcześniej, czyli w środę 14 sierpnia o 12.00 odbędzie się Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych. Całonocne czuwanie modlitewne rozpocznie się w tym dniu od Apelu Maryjnego o 21.00 i będzie ubogacone Mszą św. o północy.

Informujemy, że Miasto Kętrzyn i PGK Komunalnik organizuje bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej na uroczystości kościelne w Świętej Lipce 15.08.2019 r. Autobusy kursować będą zgodnie z rozkładem jazdy LINII SPECJALNEJ. Powrót autobusów po zakończeniu uroczystości. 
Tego samego dnia – mimo iż jest to dzień świąteczny – kursować też będzie autobus do Czernik i Gierłoży.