Lekkomyślność i głupota za kierownicą. Podsumowanie weekendu na drogach powiatu kętrzyńskiego

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie dał kolejny przykład na to, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę, który swoją niebezpieczną jazdą stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Do zdarzenia doszło w niedzielę parę minut po godz. 16:00. Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, na co dzień pełniący służbę w wydziale kryminalnym, w czasie wolnym od służby wjeżdżał do Kętrzyna od strony miejscowości Barciany, gdy zauważył jadącego całą szerokością jezdni motorowerzystę. Zachowanie kierującego jednośladem wzbudziło podejrzenie policjanta, że może on być nietrzeźwy. Jadąc dalej, funkcjonariusz zauważył, że kierowca ma problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Zbliżając się do ronda przy ul. Bałtyckiej policjant zmusił mężczyznę do zatrzymania pojazdu, podbiegł do motorowerzysty i zabrał mu kluczyki, po czym przytrzymując mężczyznę powiadomił dyżurnego jednostki o zdarzeniu. Na miejsce został skierowany patrol z kętrzyńskiej jednostki, który przejął  zatrzymanego. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Kętrzyna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi wyjątkowo bezmyślnemu mieszkańcowi gminy Korsze, który kierując autem i wioząc w nim trzy osoby, spowodował wypadek w miejscowości Starynia. W niedzielę kwadrans po godz. 17:00 na trasie Starynia – Tołkiny kierujący Oplem Astrą na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przydrożne drzewo. Obrażeń i pomocy medycznej w związku z tym zdarzeniem potrzebowali pasażerowie auta. Zanim jednak służby dotarły na miejsce kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. 52-letnia pasażerka pojazdu z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Mrągowie, 32-latka w stanie ciężkim przewieziona do szpitala w Bartoszycach, natomiast ostatni z pasażerów 31-letni mieszkaniec gm. Korsze nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania kierowcy. W tracie przeszukania pobliskiego terenu policjanci znaleźli go ukrywającego się w krzakach. W związku z tym, że on także odniósł obrażenia ciała, został przewieziony do szpitala w Giżycku. Od mężczyzny wyczuwalny był silny zapach alkoholu, odmówił jednak poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w związku z tym, została mu pobrana krew do badań. W trakcie czynności wyszło także na jaw, że kierujący 29-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, bowiem obowiązuje go dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz 29-latek za wszystkie przestępstwa odpowie przed sądem.

W sobotę po godz. 16:00 policjanci ruchu drogowego w miejscowości Siniec w gm. Srokowo zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Kierujący miał wyraźny problem z utrzymaniem równowagi podczas jazdy. Już po chwili okazało się, że mieszkaniec gminy Srokowo był pijany. Badanie stanu trzeźwości 37-latka potwierdziło ponad promil alkoholu w jego organizmie. Motorower został zabezpieczony, a następnie przekazany osobie wskazanej. W niedzielę po godz. 13:00 w Kętrzynie na ul. Ogrodowej patrol ruchu drogowego zatrzymał kolejnego nietrzeźwego motorowerzystę. 49-letni mieszkaniec gminy Barciany miał promil alkoholu w organizmie. Wkrótce mężczyźni odpowiedzą przed sądem.