Kolejni nieodpowiedzialni uczestnicy ruchu zatrzymani przez kętrzyńskich policjantów

Mimo licznych apeli zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się uczestnicy ruchu drogowego, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy. Tylko jednego dnia kętrzyńscy policjanci zatrzymywali dwóch nietrzeźwych kierujących, nieodpowiedzialnego pieszego oraz wyjaśniali okoliczności potrącenia rowerzysty.

Do zdarzenia z udziałem jednośladu doszło w środę (07 sierpnia br.) po godzinie 15.30 na ulicy Bydgoskiej w Kętrzynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 77-letni kierujący toyotą skręcając w ulicę Tuwima nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 71-letniemu rowerzyście.  W wyniku tego zdarzenia cyklista z obrażeniami głowy i nogi został przewieziony do szpitala w Mrągowie. Obaj uczestnicy tego zdarzenia to mieszkańcy Kętrzyna. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że 71-letni mężczyzna jechał rowerem znajdując się pod działaniem alkoholu. Kierujący toyotą był trzeźwy.

Tego samego dnia kwadrans przed godziną 14.00 kętrzyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który mimo wcześniej wypitego alkoholu zdecydował się wsiąść za kierownicę. Do zatrzymania 28-letniego kierującego Volkswagenem doszło w miejscowości Rodele gm. Barciany. Mężczyzna na widok radiowozu zjechał poza pas drogowy, kierując się w stronę ogrodów działkowych, jednak ten manewr nie zmylił policjantów. Badanie trzeźwości kierowcy volkswagena wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 28-letniemu kierowcy prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kilka godzin później patrol dzielnicowych w miejscowości Nowa Różanka gm. Kętrzyn zatrzymał do kontroli drogowej 43-letniego kierującego seatem, który wsiadł za kierownicę swojego auta mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Kolejne zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną 22.00 w Kętrzynie na ulicy Traugutta. Policjanci otrzymali zgłoszenie z którego wynikało, że mężczyzna ubrany na czarno z białą reklamówką w ręku wchodzi na drogę bezpośrednio przed nadjeżdżające pojazdy. Funkcjonariusze, którzy pojechali we wskazane miejsce, potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalili, 52-letni mieszkaniec Kętrzyna kilkukrotnie wchodził na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżające samochody nie zdając sobie sprawy, że tamuje i utrudnia ruch stwarzając tym samym zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przyczyną takiego zachowania miało być – oczekiwanie na kolegę. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii. Pieszy za nieprzestrzeganie przepisu został ukarany mandatem karnym.

KPP Kętrzyn