Zapraszamy na Jarmark Średniowieczny na Św. Jakuba

Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego już po raz czternasty organizuje Jarmark Średniowieczny na Św. Jakuba, który odbywać się będzie w  dniach 25.07-28.07. 2019 r  w parku za zamkiem w Kętrzynie.

Podczas Jarmarku rozbrzmiewać  będą pieśni lirynicze, dziadowskie, pielgrzymie, opowieści, bajki , legendy, z różnych stron świat, jak na Średniowieczny Jarmark przystało. Wieczorne koncerty i spektakle przybliżą atmosferę średniowiecznego świętowania.

W czasie Jarmarku, w cieniu zamkowych lip będzie można zobaczyć pracę kowala, wziąć udział w warsztatach prezentujących dawną kuchnię. Warsztat garncarski umożliwi poznanie różnych technik lepienia naczyń, u papiernika będzie można wykonać papier czerpany by później w średniowiecznym scriptorium gęsim piórem wykaligrafować na nim swoje imię. Odbędą się pokazy z bicia monet,zaprezentowany zostanie warsztat odlewniczy, tkacki, farbiarski, obróbki skóry, plecionkarski i tokarski.  Z zamkiem stanie obóz rycerski przy którym grupa rekonstrukcyjna Masuria prezentować będzie uzbrojenie rycerskie oraz zapewni gry i zabawy dla najmłodszych.