Zdarzenia drogowe z udziałem młodych kierowców

Policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło na drogach wojewódzkich 591 i 592. Jak ustalono, 21-letni motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, natomiast kierujący seatem chcąc uniknąć zderzenia z leśną zwierzyną dachował w przydrożnym rowie. 21-letniego motocyklistę z urazem nogi przewieziono do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności obu tych zdarzeń.

W poniedziałkowe południe oficer dyżurny kętrzyńskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym na trasie Garbno – Kętrzyn. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 21-latek kierujący motocyklem, na łuku drogi z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad jednośladem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia motocyklista doznał urazu nogi i został przetransportowany do szpitala w Kętrzynie.

We wtorek w nocy kętrzyńscy policjanci pracowali natomiast na miejscu zdarzenia do którego doszło na drodze wojewódzkiej numer 591, na odcinku drogi Skierki – Winda. Około godz. 3:30 kierujący seatem wyjeżdżając z łuku drogi zauważył, że z przydrożnego rowu wybiegły sarny. 21-latek w celu uniknięcia zderzenia z leśną zwierzyną wjechał do przydrożnego rowu gdzie dachował. Na szczęście 21-letni kierujący, oprócz drobnych otarć nie odniósł większych obrażeń. W kolizji nie ucierpiała też zwierzyna, która uciekła do lasu. Policjanci ustalili, że zarówno 21- letni kierowca samochodu, jak i 21-letni motocyklista byli trzeźwi. Policjanci będą teraz wyjaśniali przyczyny i okoliczności obu tych zdarzeń drogowych.

KPP Kętrzyn