Poszukiwani w rękach policjantów

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie zatrzymali 38-latka i 51-latka, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Byli oni poszukiwani za nieopłacone grzywny, liczne wykroczenia oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

W piątek (28 czerwca br.) po godz. 20.00 w miejscowości Święta Lipka gm. Reszel policjanci z kętrzyńskiego patrolu ruchu drogowego wykazali się czujnością zatrzymując do kontroli kierującego renault. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że 51-latek posiada 14 podstaw poszukiwań wydanych przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach oraz Kętrzynie.  Mężczyzna ma na swoim koncie nieopłacone grzywny oraz liczne wykroczenia. Mieszkaniec Kętrzyna został zatrzymany. Po nocy spędzonej w policyjnej celi, został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok. 

Natomiast w sobotę (29 czerwca br.) parę minut po godz. 23.00 funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego podczas interwencji na jednej z ulic miasta zatrzymali 38-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna „wpadł” podczas legitymowania. 38-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. Mieszkaniec Kętrzyna najbliższe 148 dni spędzi za kratami.

KPP Kętrzyn