Jechał na plażę – miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Kętrzyńscy dzielnicowi interweniowali w miejscowości Czerniki w gminie Kętrzyn, gdzie zauważyli jadącego „wężykiem” rowerzystę. Okazało się, że mężczyzna zmierzał na pobliską plażę z blisko 3 promilami alkoholu w organizmie. Grozi mu kara aresztu bądź grzywny.

We wtorek (18.06.2019) kwadrans po godz. 11:00 patrol dzielnicowych jadąc drogą powiatową, zauważył w okolicach Czernik w gm. Kętrzyn jadącego wężykiem rowerzystę. Mężczyzna miał wyraźny problem z utrzymaniem równowagi podczas jazdy. Policjanci zatrzymali kierującego i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u 34-latka blisko 3 promile alkoholu. Mieszkaniec Kętrzyna przyznał mundurowym, że jechał na pobliską plażę, aby się ochłodzić. W trakcie wykonywanych czynności 34-latek zapytał dzielnicowych: „nie zawieziecie mnie na plażę?”. Nie zawieźli. Mężczyźnie grozi mu kara aresztu bądź grzywny.

Nie wsiadaj na rower po alkoholu!!!

Jazda rowerem po alkoholu od pewnego czasu nie jest już przestępstwem. Niemniej jednak nadal jest to zakazane i grozi za to kara, ponieważ jest to wykroczenie. Według znowelizowanego prawa, nietrzeźwemu rowerzyście może grozić do 30 dni aresztu i kara grzywny do 5 000 złotych. Sąd może w skrajnych przypadkach nieodpowiedzialnego zachowania, nałożyć także na rowerzystę zakaz używania pojazdów niemechanicznych.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywy w wysokości do 5 tys. zł, oraz zakaz kierowania jednośladami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

KPP Kętrzyn